DZIAŁ PŁYT I FRONTÓW MEBLOWYCH

Płyty wiórowe surowe

Płyty wiórowe surowe to płyty prasowane powierzchniowo, które produkowane są z materiału drzewnego drzew iglastych i liściastych, łączonego z wysokiej jakości, bezpieczną dla zdrowia żywicą mocznikowo-formaldehydową z zawartością wg normy E1. Płyty te są podstawowym materiałem do produkcji mebli, ale także wykorzystywane są do budowy ścianek działowych, jako materiał opakowaniowy i podkłady pod podłogi. Dzięki gładkiej powierzchni bardzo dobrze nadają się do dalszego uszlachetniania poprzez laminowanie, lakierowanie czy oklejania sztuczną bądź naturalną okleiną, fornirem.

Płyty wiórowe są materiałem, który nadaje się do recyklingu. Ich obróbka może odbywać się za pomocą podstawowych, tradycyjnych narzędzi. Zaletami tego materiału są wysoka wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu, odporność na ścieranie, uderzenia i chemikalia, a także dobra skrawalność i szybki, łatwy montaż. 

Nasza oferta obejmuje płyty wiórowe różnych producentów krajowych oraz płyty wiórowe LUKAPOL produkowane przez DDL Dřevozpracující Družstvo. 

Parametry techniczne 
rozmiar płyty2840×1830
grubość płyty12mm, 16mm, 18mm – stan magazynowy
 8, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 30, 32, 36, 38 mm – program produkcyjny 

Szczegółowych informacji o dostępności płyt wiórowych udziela nasz dział handlowy  tel. 694663358  tel. 693141818       @  plyty.meblowe@elcavo.pl