DZIAŁ PŁYT I FRONTÓW MEBLOWYCH

Płyty budowlane OSB

Płyty OSB-3 (Oriented Strand Board) to trójwarstwowe płyty drewnopochodne, produkowane w procesie walcowania na gorąco płaskich wiórów ułożonych w trzech warstwach w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przy zastosowaniu żywic syntetycznych jako spoiwa. Ukierunkowanie włókien wpływa na parametry wytrzymałościowe, które są różne na osi wzdłużnej i osi poprzecznej płyty. Płyty OSB stanowią doskonałą alternatywę do sklejek, płyt wiórowych czy płyt drewnianych.  

Płyty OSB ze względu na małą nasiąkliwość oraz pęcznienie, a także wysoką odporność na wilgoć z powietrza maja bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane są na poszycia dachów, ścian, podłóg i innych elementów konstrukcji budynków. Stosowane są również jako materiał do budowy skrzyń transportowych, podestów palet transportowych, różnego rodzaju tymczasowych elementów na budowach, a także jako półki regałów magazynowych.

Parametry techniczne 
rozmiar płyty2500×1250
grubość płyty12mm, 18mm, 22mm – program magazynowy
 9mm*, 15mm*, 25mm* –  program produkcyjny

Szczegółowych informacji o dostępności dekorów udziela nasz dział handlowy  tel. 694663358  tel. 693141818               @: plyty.meblowe@elcavo.pl