DZIAŁ PŁYT I FRONTÓW MEBLOWYCH

Kleje, zmywacze, oleje do drewna

Uzupełnieniem naszej oferty jest chemia meblowa. Są to preparaty nieodzowne podczas produkcji mebli oraz ich późniejszego użytkowania. Pozwalają na łatwiejsze wykonanie mebli i innych elementów wykończenia wnętrz (kleje), pozbyć się zabrudzeń powstałych podczas wykonania i montażu mebli, klejenia różnych materiałów czy obrzeży meblowych (zmywacze) oraz pozwalają na utrzymanie elementów mebli w dobrej kondycji i czystości (oleje do drewna).

SPRAY-KON B707 to uniwersalny klej kontaktowy bardzo często stosowany w meblarstwie do łączenia laminatów HPL, pogrubiania płyt meblowych, klejenia obrzeży PCV i ABS, szkła, pianki akustycznej, wełny mineralnej, tapicerki, pianki tapicerskiej, tworzyw sztucznych, blachy i wielu innych materiałów. Prawidłowo wykonana spoina jest wodoodporna i wytrzymała na wysokie temperatury. Klej kontaktowy SPRAY-KON B707 świetnie sprawdza się nawet na gładkich, niechłonnych podłożach, takich jak blacha czy płyta laminowana. Błyskawicznie odparowuje  (1-3 minuty) zachowując gotowość do klejenia nawet przez godzinę! Nanoszenie aerozolem jest precyzyjne i oszczędne. Ruchoma dysza pozwala na regulację szerokości strumienia kleju. Nadmiar kleju najlepiej usunąć rozpuszczalnikiem R505 lub zmywaczem Clean. 

Zmywacz CLEAN bez atomizera idealnie usuwa kleje hot melt, kleje kontaktowe, markery, ołówki oraz inne zabrudzenia. Przeznaczony do płyt meblowych, laminatów, PCV i ABS, powierzchni akrylowych* oraz stali (również lakierowanej).  Skuteczny w stosowaniu na połyskach i głębokim macie. Po wypolerowaniu nie pozostawia smug. Możliwość zastosowania atomizera umożliwia oszczędne stosowanie. Pozostawia delikatny jabłkowy zapach. Opakowania 1000 ml.

Zmywacz CLEAN TECH przeznaczony do bardziej wymagających, przemysłowych zastosowań. To środek zmywający do zastosowań w różnych branżach (meblarstwo, motoryzacja, kompozyty). Idealnie usuwa resztki etykiet, klejów (kontaktowych, hot melt), żywic i rozdzielaczy z form, świeżego silikonu, tłuszczów, ślady po ołówkach, markerach i inne zabrudzenia. Bezpieczny dla większości tworzyw sztucznych oraz lakierów.

SPRAY-KON R505 to specjalistyczny, ulegający biodegradacji preparat myjący. Przeznaczony jest to przemysłowego, profesjonalnego do usuwania resztek klejów (kauczukowych, hotmelt), smarów, żywic, smoły, pozostałości etykiet, świeżego silikonu. Zawiera silne cytrusowe rozpuszczalniki olejowe, które nie tylko czyszczą, ale pozostawiają również przyjemny zapach. Doskonale nadaje się do czyszczenia narzędzi i maszyn, stolarki PCV i drewnianej, usuwania bitumu z lakieru samochodowego, wywabiania żywicy i klejów z nawet delikatnych tkanin oraz usuwania resztek etykiet i naklejek.

Specjalny środek czyszczący HRANICLEAN 01 może być używany do ręcznego czyszczenia płyt meblowych z pozostałości kleju, śladach markerów, długopisów, ołówków. Nie pozostawia tłustych śladów, nie zawiera agresywnych rozpuszczalników, ma przyjemny cytrusowy zapach. Do czyszczenia powierzchni za pomocą HRANICLEAN 01 zaleca się stosowanie mikrofibry lub alternatywnie papierowego ręcznika.

Top-Olej OSMO to powłoka na bazie olejów i wosków opracowana specjalnie do drewnianych blatów kuchennych. Powierzchnia drewna pozostaje naturalnie matowa i jest odporna na działanie chemikaliów stosowanych w gospodarstwie domowym oraz na plamy. Opakowanie ma wielkość 0,5L. Top-Olej do blatów Osmo tworzy na powierzchni drewna hydrofobową, odporną na ścieranie powłokę w przeciwieństwie do klasycznych lakierów do drewna pozwala drewnu oddychać, nie pęka, nie łuszczy się i nie odpryskuje. Jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Olejowosk bezbarwny (CRYSTAL) do wykończenia i odnowienia powierzchni blatów PANMARWOOD Worktop Oil 0.3l jest  specjalny ekologicznym, dopuszczonym do kontaktu z żywnością olejowoskiem opracowanym na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych nadający się do wykończenia i odnowienia powierzchni blatów. Tworzy on trwałą bezpieczną dla ludzi, zwierząt i roślin powłokę mającą za zadanie podkreślić estetykę drewna oraz zwiększyć odporność na bród i wodę. Kawa, wino, soki owocowe dają się łatwo usunąć z powierzchni blatu. PANMARWOOD PROTECTION łączy się trwale z drewnem dzięki czemu, przy renowacji, nie ma potrzeby zeszlifowania powierzchni. Blaty pokryte PANMARWOOD PROTECTION,  zachowują naturalne piękno, także po latach użytkowania.